Co należy wiedzieć na temat lotto?

Lotto jest najstarszą, a zarazem najbardziej popularną grą liczbową w Polsce. Organizuje ją Totalizator Sportowy. Pierwsze losowanie w lotto miało miejsce dwudziestego siódmego stycznia tysiąc dziewięćset pięćdziesiątego siódmego roku. Cała gra polega na wytypowaniu sześciu liczb z zakresu liczb od jeden do czterdziestu dziewięciu. Liczby należy wytypować w poprawny sposób. Są do tego wyznaczone odpowiednie terminy.

Kiedy odbywają się losowania?

Mianowicie losowania odbywają się we wtorki, w czwartki oraz w soboty o godzinie dwudziestej pierwszej czterdzieści. Podczas każdego z losowań, losowane jest sześć liczb z czterdziestu dziewięciu. Ich typowanie odbywa się poprzez zaznaczenie liczb na specjalnie przeznaczonym do tego celu blankiecie. Aktualnie liczby mogą być również typowane przez systemy informatyczne, jest to dobrze wszystkim znana metoda na chybił trafił. Totalizator Sportowy stopniowo wprowadzał maszyny zwane Lotto matami w okresie od września tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego pierwszego roku do stycznia tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego roku. Kolejną z możliwości jest zawieranie zakładów systemowych.

Co warto wiedzieć

Warto wiedzieć, że w zakładach tego typu typuje się od siedmiu do dwunastu liczb. Lotto to tak zwana gra kumulacyjna. Oznacza to, że jeśli w danym losowaniu nie zostanie prawidłowo wytypowane sześć liczb, pula na wygrane stopnia pierwszego przechodzi do kolejnego losowania. Przy okazji zostaje ona powiększona. Jeśli chodzi natomiast o wypłacanie wygranych, trafiają one do zwycięzców po trafieniu co najmniej trzech liczb. Pierwsza nazwa loterii do totolotek. Potocznie nadam używa się takiej nazwy, głównie jest to przyzwyczajeniem starych graczy. Innym typem gry jest także kaskada. W grze tej Gracz nie ma za zadanie skreślać samodzielnie liczb. Są one wybierane metodą chybił trafił. Terminal Totalizatora losuje dwa niepowtarzające się zestawy liczb, które stają się kombinacjami dwunastu liczb z zakresu od 1 do 24.

This entry was posted in Inne.

About

You may also like...

Comments are closed.