Trawokulki do paszy

Od wielu lat hodowcy zmagają się z doborem odpowiedniej karmy dla swoich zwierząt. Dotyczy to prawie wszystkich ich gatunków, a zwłaszcza koni. Są najbardziej problematyczne, ponieważ potrzebują odpowiedniej ilości substancji i składników odżywczych. Ich niedobór może być bardzo zauważalny, a czasem problematyczny, a przedawkowanie poszczególnych substancji może również znacząco wpłynąć na zdrowie zwierząt. Tym samym właściciele koni stają przed wielkim wyzwaniem, z którego coraz bardziej zdają sobie sprawę ci, którzy mają wieloletnie doświadczenie hodowlane. Jednak w przypadku początkujących, ta wiedza może być niezwykle pomocna i korzystna. W końcu jak wszyscy wiemy, konie to zwierzęta wrażliwe, podatne na problemy zdrowotne, więc nie będzie łatwo wpaść w problemy zdrowotne z nimi związane. Warto dodać, że późniejsze leczenie takich skutków może być drogie oraz długotrwałe co z pewnością zachęci nas do przykładania większej uwagi.

Czym są trawokulki?

Przed zakupem jakiegokolwiek produktu warto wiedzieć o nim więcej, ponieważ jeśli chodzi o żywienie zwierząt, a zwłaszcza koni, trzeba być bezpiecznym i uważnym w tej kwestii. Otóż trawokulki to sprawdzony i bardzo dobry produkt, w formie pellety składający się z różnych gatunków traw świeżo skoszonych i pochodzących wyłącznie z pierwszego koszenia. Są niezwykle dobrym źródłem błonnika i nie tylko, a ponadto nie zawierają cukru, co jest ważne w przypadku koni. Dodatkowym atutem jest łatwo przyswajalna forma, która doskonale wpływa na układ pokarmowy pupila. Nie było przypadków, aby trawokulki te w jakikolwiek sposób przeciążały żołądek i powodowały jakiekolwiek skutki uboczne. Ich produkcja jest bardzo złożona i polega głównie na dobrym suszeniu gorącym powietrzem, aby zachować wszystkie wartości odżywcze trawy. Oferują je tylko sprawdzeni dostawcy, którzy od wielu lat opracowują produkt wysokiej jakości, godny polecenia. Należy zauważyć, że mogą być dobrym zamiennikiem odpowiedniej paszy lub podawane w większych ilościach, bo wszystko zależy od hodowcy.

Czy warto kupić ten produkt?

Jeśli nadal zastanawiamy się nad wyborem substytutu lub dodatku do żywności, to powinniśmy podjąć decyzję o taki, a nie inny wybór. Wszystko dzięki bardzo dobrej jakości produktów i przystępnym cenom dla każdego. W takiej sytuacji trzeba pomyśleć o dobrostanie zwierząt, zwłaszcza, że ​​są one bardzo wrażliwe, a nie tylko o dużych oszczędnościach przy wyborze paszy która czasem może nie oferować tak dobrej jakości. W ciągu ostatnich lat zainteresowanie tym produktem dramatycznie wzrosło. Wielu hodowców, którzy z niego korzystali z radością powraca i daje szczególne pochwały. Jego skład jest odpowiednio skonstruowany, a w połączeniu z odpowiednią ceną jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla mniejszych jak i większych hodowców troszczących się o konie. Tak więc nie ma się nad czym dłużej zastanawiać, najlepiej od razu przejść do rzeczy i zdecydować się na zakup tego dodatku do paszy właściwej. Dzięki temu zwierzęta otrzymają odpowiednią dawkę substnacji odżywczych w przyswajalnej formie.

This entry was posted in Inne.

About

You may also like...

Comments are closed.