Co trzeba jeść aby przybrać na masie mięśniowej? Odżywki na masę mięśniową – dieta na zwiększenie masy mięśniowej: białko

Wyrzeźbienie wymarzonej sylwetki zajmuje sporo czasu, o czym przekonało się już wiele osób ćwiczących na siłowni. Niektórym wydaje się że to prosta sprawa, jednak wymaga ona determinacji i czasu. Nie wystarczy codziennie przychodzić na siłownię i wykonywać kilka serii ćwiczeń. Jest to najprostsza droga nie do wymarzonej sylwetki, ale do bolesnych kontuzji. Na całość podjętych działań powinien się składać optymalny plan treningowy zawierający szereg ćwiczeń siłowych, a także dieta obfitująca w białko na masę.

 

Zaleca się spożywanie dużej ilości produktów zawierających białko. Wśród nich warto wymienić chociażby kurczaka, soję, tuńczyka czy też łososia. Zalecane są również produkty nabiałowe, choć ze względu na alergie pokarmowe nie są one przez wszystkich dobrze tolerowane. Dieta na zwiększenie masy mięśniowej powinna zawierać dodatni bilans kaloryczny. W razie potrzeby można sięgnąć również po specjalistyczne odżywki na masę mięśniową. Dostępne są w sklepach z suplementami diety dla sportowców. Odżywki tego typu jeżeli przyjmowane będą ściśle z zaleceniami producenta nie powinny mieć żadnych skutków ubocznych.

About

You may also like...

Comments are closed.