Trening w domu – jak zrobić własną siłownię?

Pozwólcie, że powtórzę typową sytuację, w której się znajdujecie za każdym razem, gdy idziecie na siłownię. Budzisz się lub wracasz do domu z pracy, przebierasz się w strój treningowy, pakujesz wszystkie potrzebne rzeczy (suplementy, buty, shaker proteinowy, słuchawki itp.) do torby na siłownię i wychodzisz za drzwi. Wskakujesz do samochodu i, podobnie jak wielu ludzi mieszkających w zatłoczonym środowisku miejskim, w kilka minut uderzasz w korki. Siedzisz, czekając, aż samochody się rozproszą, abyś mógł osiągnąć wielki cel, który sobie wyznaczyłeś, jakim jest budowanie mięśni lub utrata kilogramów. Po 30 minutach, irytowaniu na innych kierowców i 2 załamaniach docierasz do celu. Rozgrzewasz się, wykonujesz serię ćwiczeń po czym znowu 30 minut jazdy i dopiero docierasz do domu na posiłek.
Wtedy stwierdzasz że już dłużej tak nie chcesz, przede wszystkim nie chcesz tracić pieniędzy ale też takiej ilości czasu.
Jest na to rozwiązanie! Po prostu zrób siłownię w swoim domu!

Podstawowe elementy

Bez wątpienia budowa domowej siłowni może być kosztowna. W rzeczywistości są ludzie, którzy wydają setki albo i tysiące na instalację w pełni wyposażonej siłowni w swoim garażu. Ale to, że niektórzy ludzie decydują się wydać tak dużo na ćwiczenia w domu, nie oznacza, że jest to konieczne. Więc jak zrobić siłownię w domu bez znacznego uszczuplania swojego portfela?
W rzeczywistości możliwe jest stworzenie skutecznej domowej siłowni za stosunkowo niewielką kwotę a na pewno za równowartość kilku karnetów miesięcznych na siłownię.

Aby rozpocząć, potrzebujesz tylko kilku niezbędnych elementów wyposażenia. Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, czy zyskać masę mięśniową, możesz osiągnąć sukces stosując następujące elementy:
Sztanga olimpijska
Stojak do przysiadów z drążkiem do podciągania
Obciążniki (gumowe lub żelazne w zależności od budżetu)
Płaska ławka
Skakanka

Są setki dodatkowych elementów wyposażenia, które moglibyśmy polecić, ale dopiero po spełnieniu tych podstaw.

Jak wyposażyć siłownię tanim kosztem?

Jeśli chodzi o niedrogie pozyskiwanie tych podstawowych elementów wyposażenia do domowej siłowni, warto kupić rzeczy, które są zarówno skuteczne, jak i mają wiele różnych zastosowań. Kupowanie z ograniczonym budżetem nie oznacza jednak, że kupujesz tanio wykonany sprzęt. Tani sprzęt będzie powodował mniejszą satysfakcję, mniejsze użytkowanie, większe prawdopodobieństwo urazów, niższą wartość odsprzedaży i większą szansę na zakup zamienników. Na szczęście, ponieważ obecnie kupuje się więcej sprzętu do siłowni (głównie ze względu na rosnącą społeczność siłowni garażowych) niż kiedykolwiek w historii, można uzyskać niesamowicie dobry sprzęt w świetnych cenach, np. w hurtowniach, na przecenach w sklepach sportowych, aukcjach online itd.
Pomyśl też czy nie znajdziesz u siebie w domu czy garażu lub nawet na strychu rzeczy które przydadzą się do treningu. Być może rozwiązanie jest bliżej niż się tego spodziewasz.

 

About

You may also like...

Comments are closed.