Najlepsze sposoby na wrastające włoski

Wrastające włoski to zmora wielu kobiet, zwłaszcza tych, które do usuwania owłosienia na ciele używają depilatorów. Dzieje się tak wtedy, kiedy włos jest zbyt słaby, żeby przebić się przez naskórek, w efekcie czego zawija się. Często wrastanie włosków jest uwarunkowane genetycznie lub może się pojawić w ciąży z uwagi na wahania hormonalne. Istnieją jednak metody, które pomagają pozbyć się problemu. Poniżej przedstawione zostało 5 sprawdzonych sposobów na wrastające włoski.

1. Regularny peeling skóry

Złuszczanie martwego naskórka to jeden z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów na walkę z wrastającymi włoskami. Peeling pozwala pozbyć się obumarłych komórek z powierzchni ciała, co pomaga włoskom przebić się przez skórę. Możesz wybierać peeling gruboziarnisty, np. cukrowy, albo sięgnąć po rękawicę do peelingu. Możesz także zastosować domowej roboty peeling z wykorzystaniem fusów z kawy. Dodatkowo ujędrnisz ciało i pobudzisz krążenie.

2. Krem zmiękczający skórę

Warto wypróbować specjalistyczne kremy, których zadaniem jest zmiękczanie skóry, a nawet jej lekkie złuszczanie. Kremy te mają w składzie mocznik oraz kwasy AHA, które zapobiegają rogowaceniu naskórka, zapobiegają utracie wilgoci i przesuszeniu. Wśród takich produktów wymienić można np. CerkoDerm30, Kermuren oraz Rombalsam Urea. Kosmetyki te są dodatkowo wzbogacone o substancje nawilżające i łagodzące.

3. Odpowiednie nawilżanie skóry

Obok peelingu, nawilżanie skóry jest podstawowym elementem w pielęgnacji skóry borykającej się z wrastającymi włoskami. Używanie kosmetyków nawilżających powinno być codzienną rutyną, a nie tylko po depilacji lub kąpieli. Zwróćmy uwagę na konsystencję kremu – nie powinien być on zbyt tłusty, ponieważ mógłby zapchać gruczoły łojowe, utrudniając włoskom prawidłowe odrastanie. Balsam powinien mieć lekką formułę i cechować się szybką wchłanialnością.

4. Zmiana metod depilacji

Jeżeli do tej pory stosowałaś maszynki do golenia albo depilator – zastanów się, czy nie byłoby dobrze wypróbować inne metody usuwania owłosienia? Jeśli chodzi o problem wrastających włosków, to dużą poprawę przynosi długotrwała depilacja przy użyciu laseru. Dzięki temu rozwiązujemy problem na długi czas, a z czasem włoski odrastają coraz rzadsze. Można również wypróbować depilację za pomocą pasty cukrowej, która daje podobne efekty co wosk. Włoski są usuwane wraz z cebulką, dlatego długo zapomnimy o problemie.

5. Pamiętaj o dezynfekcji

Jeżeli jednak decydujesz się pozostać przy standardowych metodach usuwania owłosienia, takich jak maszynka i depilator, pamiętaj, aby przed każdym użyciem spryskać je preparatem antybakteryjnym. Często podrażnienia i infekcje na skórze powstają wskutek zanieczyszczeń, znajdujących się na powierzchni maszynki i głowicy depilatora. Najlepiej sprawdzają się w tym celu spraye do dezynfekcji na bazie alkoholu – możesz nimi spryskiwać również część ciała, którą zamierzasz poddać depilacji. Zadbanie o higienę w tym zakresie może przynieść znaczącą poprawę.

Powyższe sposoby stanowią podstawowe rozwiązania w walce z wrastającymi włoskami. Czasem proste metody okazują się najbardziej skuteczne, dlatego warto je wypróbować.

About

You may also like...

Comments are closed.