Ćwiczenia na płaski brzuch, które można wykonać w domu

selective focus photography of eyeshadow palette

Ćwiczenia na płaski brzuch, które można wykonać w domu

Marzenie o płaskim brzuchu jest nieustającym celem dla wielu osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Niestety, wiele osób nie ma czasu ani możliwości chodzenia na siłownię, aby doskonalić swoją sylwetkę. Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje wiele skutecznych ćwiczeń, które można wykonać w domowym zaciszu. W tym artykule przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na wyrzeźbienie płaskiego brzucha bez wychodzenia z domu.

  1. Plank

Plank to jedno z najbardziej efektywnych ćwiczeń na płaski brzuch. Aby go wykonać, połóż się na podłodze na brzuchu, następnie oparte na przedramionach i palcach stóp, unieś swoje ciało, utrzymując proste plecy. Przytrzymuj tak przez 30 sekund, stopniowo zwiększając czas do minuty lub dłużej. Powtórz ćwiczenie kilkakrotnie.

  1. Bicycle crunches

To ćwiczenie skoncentrowane na mięśniach brzucha i bioder. Leżąc na plecach, unieś nogi i zgięte kolana w powietrze. Następnie, wykonując ruchy jak podczas jazdy na rowerze, zbliżaj jedno kolano do przeciwnego łokcia, jednocześnie prostując drugą nogę. Powtórz działania naprzemiennie, wykonując 15-20 powtórzeń na każdą stronę.

  1. Mountain climbers

Mountain climbers to dynamiczne ćwiczenie, które angażuje całe ciało, ale szczególnie mięśnie brzucha. Zaczynając w pozycji pompki, zrób prostą linie od stóp do głowy. Następnie, naprzemiennie przyciągaj jedno kolano do klatki piersiowej, podczas utrzymywania pozycji deski. Wykonaj ćwiczenie przez 30-60 sekund.

  1. Russian twists

To ćwiczenie skupia się na mięśniach brzucha i bocznych mięśniach. Usiądź na podłodze, zginać lekko nogi przed sobą, unieś stopy nieco nad ziemię. Następnie, trzymając ręce złożone w rejonie klatki piersiowej, obracaj tułów w prawo i lewo, dotykając rękami podłogi po obu stronach ciała. Wykonaj 15-20 powtórzeń na każdą stronę.

  1. Reverse crunches

Ten ruch skupia się na dolnych mięśniach brzucha. Leżąc na plecach, zegnij kolana i unieś nogi w powietrze, tak aby uda były prostopadłe do podłogi. Następnie, napnij mięśnie brzucha, unosząc biodra do góry i unosząc krzyżówkę od podłogi. Powtórz ruch 15-20 razy.

Powyższe ćwiczenia na płaski brzuch są doskonałym wsparciem w osiąganiu wymarzonej sylwetki. Pamiętaj jednak, aby przed rozpoczęciem dowolnego programu ćwiczeń skonsultować się z lekarzem lub trenerem, aby upewnić się, że są one odpowiednie dla Twojego ciała. Regularne ćwiczenia, połączone z prawidłową dietą i stylem życia, przyniosą Ci w końcu płaski i wysmukły brzuch.

About

You may also like...

Comments are closed.